GPS navigace

Pro navigaci momentálně používám starší telefon HTC Touch HD. Jako navigační software používám aplikaci OziExplorerCE, která umožňuje využití vlastních kalibrovaných bitmapových map. Hlavní důvody, proč jsem se rozhodl na koloběžce používat GPS navigaci:

  1. záznam trasy jízdy (viz sekce trasy)
  2. lepší orientace v prostoru
  3. náhrada za cyklocomputer

Pouzdro pro GPS navigaci

Telefon HTC Touch HD vydrží při zapnutém displeji a aktivním GPS modulu něco mězi jednou a dvěma hodinami. Proto jsem si pořídil externí USB baterii, ze které může být telefon během jízdy průběžně dobíjen (Li-on akumulátor 5.1V / 8000mAh).

Neboť jsem na internetu nenalezl žádnou brašnu na BMX řidítka, která by nebyla úplně malá a příliš nevyčnívala mimo prostor řidítek, rozhodl jsem se pro výrobu brašny vlastní. Součástí této brašny je také pouzdro pro GPS navigaci.

Výroba brašny

Po děsivých zkušenostech s domácím svařováním plastových dílů a ručním šití pouzdra pro navigaci na jedno z dřívějších kol jsem se rozhodl pro jiný postup. Tentokrát jsem sedl k šicímu stroji a sestavil brašnu, která se skládá z více dílů, takže když se něco nepovedlo (a že opravdu nepovedlo), nemusel jsem začínat úplně od začátku.

Pro výrobu brašny jsem zvolil černou batohovinu a koupil 100m extra pevné niti (tu jsem téměř celou vypotřeboval). Celkový verdikt: cca 30 hodin práce a 4 zlomené jehly do šicího stroje + velmi zajímavá zkušenost.